Techniniai pajėgumai


Pagrindinė UAB „Vilniaus energija“ veikla - šilumos ir elektros energijos gamyba, šilumos energijos paskirstymas bei pardavimas vartotojams bei elektros energijos tiekimas į Perdavimo ir Skirstomuosius elektros tinklus. Mieste sukurtas integruotas centralizuoto šilumos tiekimo tinklas, kuriame pagrindiniai šilumos šaltiniai yra termofikacinė elektrinė Nr. 2 (E-2) ir rajoninė katilinė Nr. 8. Naujosios Vilnios katilinė RK-2 tiekia šilumą tik šio rajono gyventojams. Grigiškes šiluma aprūpina nepriklausomas šilumos gamintojas Nr. 2 (NŠG-2).

 

2006 m. E-2 rekonstruotas vienas iš garo katilų: pritaikytas biokuro ir durpių kūrenimui. Tai kol kas galingiausias Lietuvoje (60,0 MW) garo katilas naudojantis atsinaujinančius energijos išteklius.

 

 

  • E-2 (Elektrinės g. 2)
  • šilumos galia- 942,375 MW
  • elektros galia - 28,85 MW

Dviejose rajoninėse katilinėse generuojama tik šiluma: RK-2 (Pramonės g. 95, Naujoji Vilnia), RK-8 (Ateities g. 12, Baltupiai), o RK-7 (Metalo g.8, Kirtimai) - rezervinė integruotame tinkle.

 

Nedidelėms šilumos vartotojų grupėms (pvz.: Dvarčionių, Trakų Vokės, Salininkų ir kt. gyvenvietėms) ir atskiriems daugiabučiams namams šilumos energija tiekiama iš 39 kvartalinių ir individualių katilinių.

 

Salininkų kvartalinėje katilinėje 2006 m. pradėjo veikti mažoji termofikacinė elektrinė ( 0,609 MW elektros ir 0,928 MW šilumos galios), kurioje vidaus degimo variklyje deginamos gamtinės dujos. Su variklio velenu sujungtas elektros generatorius gamina elektros, o iš variklio išeinančių dūmų ir variklio aušinimo skysčio šiluma utilizuojama, perduodant ją tinklų vandeniui.

 

Avariniams atvejams yra numatyta ir gali būti eksploatuojama 4,2 MW galios mobili katilinė.